Aktywni + program integracji międzypokoleniowej PDF Drukuj Email

Aktywni + program integracji międzypokoleniowej organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Częstochowie

Zajęcia z zakresu aktywności fizycznej cieszą się dużym zainteresowaniem podopiecznych Dziennego Domu Senior+ .przy ul. Marysia 93 w Częstochowie.
W etapie tym uczestnicy brali udział w zajęciach z aktywności fizycznej, podczas których dowiedzieli się, jak w sposób dopasowany do ich możliwości i ograniczeń korzystać z ruchu w domu i na świeżym powietrzu oraz ćwiczeń ruchowych usprawniających ,.Jesienna gimnastyka" w blasku promieni słoneczka na placu relaksu i aktywności ruchowej Senior+ stanowiła ćwiczenia ruchowe pozwalające pobudzić aktywność fizyczną celem utrzymania dobrej kondycji.
W programie jesiennych zajęć były ćwiczenia na sprzęcie sportowym i przyrządach do ćwiczeń fitness dla dorosłych i seniorów na zewnątrz. Seniorzy pokochali siłownię zewnętrzną przy placówce w dzielnicy Zawodzie-.Dąbie. Ponadto wiele radości przyniosły seniorom wycieczki integracyjne na Jurę Krakowsko- Częstochowską z udziałem dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych nr 23. Spotkania integracyjne odbyły się w Ośrodku Rehabilitacyjno- Wypoczynkowym TPD. Zajęcia artystyczne, terapia sensoryczna oraz wspólne zabawy przy muzyce stanowiły główny atrakcyjny program dla poprawy zdrowia fizycznego i psychicznego małych i dużych uczestników przedsięwzięcia. Interakcyjna pomoc została ukierunkowana na poprawienie funkcjonowania osób niepełnosprawnych w sferach ich życia, wspomaganie rozwoju oraz udzielenie wsparcia jego najbliższej rodzinie.

01 2

163394100917324

Odslony: 512  
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by TPD/OO