Nowa edycja programu "Zdrowo jeść by rosnąć w siłę" Email

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Częstochowie realizuje Trzecią Edycję Programu  Dożywiania Fundacji TESCO  Dzieciom

„ZDROWO JEŚĆ, BY ROSNĄC W SIŁĘ”

 

 

DZIAŁANIA PODEJMOWANE W CELU AKTYWNEGO UCZESTNICTWA PODOPIECZNYCH W PROGRAMIE

1. Warsztaty kulinarne w Zespole Szkół Gastronomicznych w Częstochowie pod hasłem „Spotkania w kuchni”

-„Środy z niespodzianką” w każdą środę czekać będzie na uczestników inna niespodzianka kulinarna

-„Tradycje kolacji wigilijnej” przygotowanie potraw wigilijnych

-„Koło miłośników łakoci” przygotowanie słodkich przekąsek na bazie naturalnych składników

-„Ale jaja” tradycje wielkanocnego śniadania

-„Kulinarne przeboje” przygotowanie zdrowych posiłków na specjalne okazje (spotkania okolicznościowe i integracyjne)

2.Założenie kącika ogrodniczego : hodowla zdrowych dodatków do kanapek (szczypior, natka pietruszki ,rzeżucha) oraz hodowla kiełków

3.Wycieczka po Europie-  kulinarne specjały wybranych europejskich państw

4.Historia smaku – Tradycyjne polskie potrawy

5.”Zboża zjadamy, energię z nich mamy „ konkurs plastyczny z wykorzystaniem produktów zbożowych (kasze, ryż ,makarony , słonecznik )

6. Integracja rodzin – II Festyn rodzinny pod hasłem "Zdrowie i aktywność fizyczna"

7.Prezentacje multimedialne "Zdrowa żywność w TESCO"

8.Wycieczki  rodzin na zakupy w TESCO

 

W ramach realizowanego programu „Zdrowo jeść, by rosnąć w siłę”  III edycja  regularnie w Ognisku TPD raz w miesiącu odbywają się zajęcia edukacyjne połączone z warsztatami kulinarnymi  w Zespole Szkól Gastronomicznych w Częstochowie.

Dzieci uczą się zasad racjonalnego odżywiania, umiejętności wybierania zdrowych produktów, zapoznają się z ryzykiem jakim jest jedzenie typu fast food, oraz nadmierne spożywanie produktów z wysoką zawartością cukrów.

Podopieczni Środowiskowego Ogniska Wychowawczego  w Częstochowie każdego dnia planują menu, pod opieką wychowawcy robią zakupy, przygotowują zdrowy i smaczny posiłek, a następnie spożywają go w atmosferze spokoju i wzajemnej życzliwości.

W miesiącu  grudniu realizacja działań programowych odbyła się pod  hasłem – przygotowania placówki do świąt , tradycje kolacji wigilijnej, przygotowanie potraw wigilijnych , „Kulinarne przeboje” przygotowanie zdrowych posiłków na specjalne okazje (spotkania okolicznościowe i integracyjne). „Dobre maniery przy stole” Higiena i estetyka  przygotowania posiłków oraz kultura spożywania podczas kolacji wigilijnej. Na stole  świątecznym  przygotowano  wigilijne potrawy : barszczyk z uszkami ,karpia ,kapustę z grochem , pierogi z kapustą i grzybami pierniki ,sernik , makowiec i tradycyjną kutię, kompot ze śliwkami i wiele innych. Wszyscy złożyli sobie życzenia świąteczne podzieliliśmy  się opłatkiem. Po skończonej Kolacji Wigilijnej do placówki zawitał Święty Mikołaj, który obdarował dzieci prezentami, radości było co niemiara.

Odslony: 1693  
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by TPD/OO