Druga Edycja Programu Dożywiania - Fundacja TESCO Dzieciom PDF Drukuj Email
W Środowiskowym Ognisku Wychowawczym TPD/OO odbywa się kontynuacja zadania: 
Dożywianie w placówce zgodnie z zasadą : "Zdrowo jeść, by rosnąć w siłę" w oparciu o artykuły z TESCO. 
Zajęcia edukacyjne są realizowane w myśl zasady zdrowego odżywiania i gotowania.
 
 
Kolejne warsztaty kulinarne z zakresu promocji zdrowia odbyły się pod hasłem: "Smacznie i zdrowo".
Dzieci aktywnie uczestniczyły w warsztatach kulinarnych zorganizowanych w Zespole Szkół Gastronomicznych w Częstochowie. Podczas zajęć dzieci pracowały w grupach zadaniowych pod kierunkiem instruktora gastronomi. Na zajęciach kulinarnych wykonały kolorowe kanapki, desery owocowe, które oceniane były podczas degustacji.  W Środowiskowym Ognisku Wychowawczym TPD/ OO odbyła się  kontynuacja zdobytych umiejętności. Praktyczne zajęcia dotyczyły przygotowania posiłków : sałatek z jarzyn,  różnorodnych kanapek, deserów z galaretek owocowych. Aby poprawić nastrój karnawałowy, urozmaicić pasję kulinarnych  zainteresowań piekły oponki, ciasto z owocami, zaczęło się gotowanie dla przyjemności i budowanie kultury dobrego jedzenia. Dzieci same przygotowały stół zwracając uwagę na wystrój i sposób podania posiłku. W placówce został zorganizowany konkurs kulinarny pod tytułem:  ,,Smacznie i zdrowo". Prace plastyczne wykonane przez dzieci dotyczyły zawartości codziennego jadłospisu.
W nawiązaniu do zajęć edukacyjnych dzieci uczestniczyły w programie wg scenariuszy opracowanych przez Fundację Uniwersytet Dzieci  z zakresu zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia pt ,, Dlaczego ludzie pierwotni byli szczupli ‘’ 
Dzięki temu programowi zdobyli umiejętności obliczania tzw. bilansu energetycznego oraz  przygotowania optymalnego i odpowiednio dobranego pod względem kilo kalorycznym menu. Na zajęciach praktycznych dzieci dowiedziały się jaki wpływ na nasz organizm mają spożywane posiłki oraz aktywność fizyczna dzisiaj praz jak to wyglądało w przeszłości w czasach ludzi pierwotnych. Uczestnicy zajęć samodzielnie nauczyli się przygotowywać śniadanie z odpowiednim doborem składników pokarmowych. Nauczyli się też sprawdzać normy dotyczące dostarczania energii, ich wagi i wzrostu.

Odslony: 2360  
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by TPD/OO