Zostań wolontariuszem
Wolontariat w Olsztynie "Liderzy wolontariatu na start" PDF Drukuj Email

Dla dzieci i młodzieży wolontariusze przygotowali w dniu 25.08.2017r. wiele atrakcji na świeżym powietrzu, m.in. zabawę w podchody, grę w siatkówkę, malowanie, animacje taneczne, a nawet kurs pierwszej pomocy. Dla każdego uczestnika przygotowano nagrody. Za sam udział dzieci otrzymały worki-plecaki z zaprojektowanym logo” Idę po mądrość do drzew” oraz piórniki szkolne z wyposażeniem.
Głównym założeniem miejskiej gry profilaktycznej było zwiększenie świadomości z zakresu profilaktyki uzależnień od substancji psychoaktywnych, ograniczenie liczby zachowań ryzykownych oraz ukształtowanie postaw pozbawionych przemocy uzależnień. Zajęcia z pierwszej pomocy prowadziła Aleksandra Krawczyk.
100 uczestników z placówek wsparcia dziennego brało udział w miejskiej grze w Ośrodku Wypoczynkowo - Rehabilitacyjnym w Olsztynie.
opiekun grupy: Agata Mika

 
Wolontariat na wakacjach w Jarosławcu PDF Drukuj Email

Podczas wypoczynku dzieci i młodzieży w Ośrodku Kolonijno- Rehabilitacyjnym ,, Barka '' liderzy wolontariatu wykazali wiele umiejętności z zakresu komunikacji społecznej oraz integracji z dziećmi niepełnosprawnymi . Na obozie integracyjno- profilaktycznym pod nazwą ,, Pasjonaci przygód '' zorganizowali : bogaty program integracyjnych zajęć rekreacyjno-sportowych, które oprócz zdolności ruchowych rozwijają postawy społeczne i umiejętność pracy w grupie dyskoteki, karaoke, ogniska, pokaz mody różnych epok i narodów, Neptunalia, śluby, wybór Miss i Mistera profilaktyki .
Ważnym elementem programu była promocja zdrowia i motywowanie uczestników do aktywnego spędzania wolnego czasu: gry i zabawy na terenie dużego boiska sportowego w ośrodku, spartakiada sportowa, festyn dla zdrowia na placu zabaw ośrodka, warsztaty i zajęcia integrujące z wykorzystaniem chusty Klanza i przygotowanych materiałów edukacyjnych. Każdy z dni wypoczynku wypełniony był licznymi atrakcjami i niespodziankami w poszukiwaniu niezapomnianej a jednocześnie bezpiecznej wakacyjnej przygody w zdrowym ekologicznie środowisku.
opiekun grupy: Łukasz Majba

 

20170820 130131

IMG 0504

IMG 0576

IMG 0673

 
Akademia Aktywności Seniora PDF Drukuj Email

Od maja 2017 roku Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Śląski Oddział Regionalny realizuje na terenie województwa śląskiego projekt "Akademia Aktywności". Celem projektu jest zwiększenie aktywności osób starszych przez integrację wewnątrz i międzypokoleniową, w tym przygotowanie osób starszych do wolontariatu na rzecz dzieci i młodzieży oraz osób niepełnosprawnych.
W pierwszym etapie zadania osoby starsze w trakcie tygodniowych „turnusów’ realizowały program obejmujący szereg zajęć, warsztatów i szkoleń, przygotowujący do pełnienia nowych ról spolaczanych oraz do wolontariatu.
We wrześniu rozpoczął się drugi etap projektu – „praktyki” osób starszych w formie wolontariatu. Podpisując Deklarację Uczestnictwa w projekcie Akademia Aktywności uczestnicy zobowiązali się do realizacji minimum 30 godzin wolontariatu w placówkach działających na rzez dzieci i młodzieży lub osób niepełnoprawnych. W związku z tym uczestnicy zadania mogę zgłaszać się do placówek wsparcia dziennego , deklarując podjęcie wolontariatu.
Liczę, że współpraca z naszymi placówkami będzie źródłem satysfakcji i zadowolenia dla osób starszych, a dla Państwa będzie dodatkową pomocą przy realizacji zajęć, imprez i innych przedsięwzięć podejmowanych na rzecz podopiecznych TPD.
Pozdrawiam
Barbara Bryńska
Koordynator projektu

 
Zostań wolontariuszem PDF Drukuj Email

Kampania społeczna ,, Zostań wolontariuszem ''

Nasza oferta promocyjna została wzbogacona o internetowe pośrednictwo wolontariatu w regionie działające pod nazwą - "Skrzynka Dobroci" oraz w Pierwszy Informacyjny Biuletyn Wolontariatu.
Na stronie internetowego portalu www. tpdoo.org pod hasłem "Zostań wolontariuszem" informatyk oraz wolontariusze studenci przedstawiają różne oblicza lokalnego wolontariatu. Chcemy w ten sposób rozpowszechniać tę najlepszą i najprostszą formę pomocy, ale i możliwość zdobycia doświadczenia w różnych formach oraz w procesie zakładania i tworzenia grup wolontariackich.
Przedstawiamy też oferty kolejnych organizacji pozarządowych , które współpracują z wolontariuszami. Będziemy dzielić się wiedzą jak można pomagać najbardziej potrzebującym. W ramach kampanii zapraszamy najmłodsze dzieci z placówek wsparcia dziennego do udziału w akcji pomagania.

 


Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by TPD/OO